FC Barcelona

MÉS QUE UN CLUB!

FC Barcelona – CAMP NOU

System Identyfikacji Wizualnej ze Stali Nierdzewnej.

Legendarny stadion niezwykłego klubu piłkarskiego podziwianego za wirtuozerię w grze, niesamowity team spirit i najbardziej znanych i cenionych zawodników na świecie. Zdobywca niezliczonych trofeów piłkarskich w lidze hiszpańskiej oraz Champions League.

Klub został założony 29 listopada 1899 roku przez Hansa Gampera. Założyciele Barçy byli również współautorami początku La Liga w 1928 roku. Kataloński klub wraz z Realem Madryt i Athletic Bilbao nigdy nie spadł z Primera División. Blaugrana była również pierwszym mistrzem Hiszpanii. (1)

Camp Nou na którym gra FCB to największy stadion w Europie mogący pomieścić 100.000 kibiców i jeden z największych obiektów na świecie. Wybudowany w latach 50. ubiegłego stulecia poddawany był wielokrotnym modernizacjom także dziś uznawany jest za obiekt premium i klasyfikowany przez UEFA jako pięciogwiazdkowy.

Tak jak Barça jako drużyna zawsze stawiała na jakość prezentowanego futbolu tak władze klubu i architekci postawili na jakość w doborze materiałów do „opisania” stadionu. Postawili na stal nierdzewną. Wszystkie napisy i oznaczenia stadionu, wejść, muzeum i sklepu Barcelony wykonane zostały w formie liter przestrzennych ze stali nierdzewnej polerowanej. Prosty, klasyczny krój pisma, miejscami pogrubiony, tworzy niezwykle spójną formułę graficzną – przejrzystą i czytelną. Zrezygnowano z wszelkich ozdobników stawiając na minimalistyczną ale jakże pożądaną elegancję. Litery są dość głębokie w zależności od wielkości od 30 do 80mm, mocowane na dystansach. Dodatkowe napisy uzupełniające wykonane z blachy płaskiej klejonej do płaszczyzny.

Prawdziwym majstersztykiem jest herb klubu zdobiący fasadę stadionu w miejsc gdzie mieści się klubowy sklep – FCBOTIGA wykonany w formie monochromatycznej z połączenia stali polerowanej ze stalą satynowaną.

litery ze stali nierdzewnejlitery z mosiądzu | litery z miedzi | litery postarzane | litery patynowane | litery stalowe polerowane | litery stalowelitery chromowane | litery szczotkowane z nierdzewki | litery podświetlane | litery metalowe