BESTSELLERY

Historia pewnego zlecenia.

Dział BESTSELLERY będzie poświęcony najciekawszym realizacjom HB-Projekt od początku jej działalności w roku 2010.

Prezentowane będą realizacje szczególne ze względu na:

  • jakość i wyjątkowy efekt wizualny
  • wyzwania technologiczne, których wymagały
  • specyfikę Klienta – rozpoznawalność marki
  • ciekawą historię z nimi związaną

NAPIS FORDON

Pod koniec 2021 roku nawiązaliśmy kontakt z Generalnym Wykonawcą budowy rekreacyjnego nabrzeża w bydgoskiej dzielnicy Fordon. To dość ciekawe miejsce na mapie miasta, mające prężenie działające stowarzyszenie miłośników Starego Fordonu.

Pomimo tego, że firma Melbud S.A. miała kilka konkurencyjnych ofert, zdecydowała się na współpracę z HB Projekt ze względu na, jak nas poinformowano, nasz profesjonalizm, doświadczenie i dbałość o projekt i Klienta.

Realizacja zakładała wykonanie liter przestrzennych ze stali nierdzewnej 316 o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Wykończenie szczotkowane korespondujące idealnie z surową architekturą nabrzeża. Całość miało dopełnić różnokolorowe podświetlenie LED RGB z uzyskanym efektem HALO.

Początkowo litery miały być zainstalowane tuż nad taflą wody. Fordon leży nad zakolem Wisły, która w tym miejscu tworzy Fordoński Przełom. Stąd zastosowanie najwyższej jakości stali i wzmocniona konstrukcja. Jednak w obawie o to, iż podniesienie się poziomu rzeki oraz spływająca kra mogłyby uszkodzić napis, przeniesiony on został wyżej. Teraz zagrażają mu już tylko wandale, mamy nadzieję, że zarówno solidność wykonania jak i monitoring skutecznie temu zapobiegną.

Napis był gotowy na początku wiosny 2022 roku, jednak ze względu na opóźnienie w budowie, został ostatecznie zainstalowany jesienią zeszłego roku.

Stanowi doskonałe dopełnienie wizji architektonicznej, jest świetnie widoczny dla przepływających jednostek oraz przyjezdnych wjeżdżających do miasta przez Most Fordoński.

Stanowi też niebanalną atrakcję turystyczną, jako tło wszelkich pamiątkowych i okazjonalnych zdjęć, przyczyniając się do promocji Fordonu w mediach społecznościowych.